Wygląda na to, że organizatorzy największych festiwali na świecie jednak porezygnowali ze swoich wydarzeń w tym roku. Większość pogodziła się z faktem, że ze względu na panującą sytuację i problemy logistyczne nie ma sensu nic planować w nadchodzących miesiącach.

Dlatego nie trzymając w napięciu, festiwale zostały przeniesione na rok 2022, zaczęły sprzedawać bilety i snuć plany. Niemałym zaskoczeniem jest informacja o planowanej pierwszej edycji Sónar Festival w Lizbonie. Ta marka przede wszystkim kojarzy nam się z Barceloną, choć jej edycje odbywały się również na Islandii czy w Turcji, na koncie są przygody w Hong Kongu oraz Brazylii.

Organizatorzy na pierwszą portugalską edycję Sónar zapraszają w dniach 8. – 10. kwietnia 2022. Więcej informacji mamy poznać niedługo. Wiadomo, że festiwal klasycznie będzie podzielony na część dzienną i nocną. By Day spotkamy się w Parque Docas de Santos oraz w Creative Hub Beato i w Factory. By Night zaplanowano imprezy w Pavilhão Carlos Lopes, Coliseu dos Recreios i Centrum Kongresowym w Lizbonie.