Zaglądamy do Berlina i sprawdzamy co tam ciekawego słychać w wytwórni Stil Vor Talent. Właśnie ukazała się na rynku ciekawa EPka nagrana wspólnymi siłami przez Olivera Koletzkiego i Niko Schwinda. To numer zatytułowany „Stay until The Light”. Oryginalny track nieco cofa naszą redakcję do czasów Koletzkiego współpracującego z Fran. To pozytywna piosenka, choć w minorowym układzie z pełnymi zwrotkami i refrenem.

Do EPki dorzucono jednak także festiwalową rozszerzoną wersję dograną przez Koletzkiego, jest także osobna bardziej klubowa odsłona od samego Schwinda. Do współpracy zaproszono również znanych i cenionych w środowiskach Biesmansa i Gesponę. Wszystko „pięknie nam tu wyśpiewał” piosenkarz z San Francisco Talmirage.

Koletzki przyznał, żę numer „Stay until the Light” to także zapowiedź jego dziesiątego albumy studyjnego, który będzie nosił tytuł „Trip to Sanity”. To ma być „kamień milowy” w karierze Niemca. Premiera jesienią.

Jesteśmy przekonani, że numer usłyszymy podczas seta Olivera Koletzkiego, który w tym roku ponownie będzie grał na festiwalu Audioriver w Płocku.