Krakowski Unsound ogłosił kolejne wydarzenia tegorocznej edycji… Jak co roku, nie zabraknie dyskusji, warsztatów, wystaw i pokazów filmowych, ale nas najbardziej elektryzuje to, co będzie działo się w tym roku w hotelu Forum. To klubowa część festiwalu, która jeszcze rozrosła się w ostatnim momencie! Oto komunikat organizatorów:

Program Hotelu Forum jest całkiem obfity, ale nie bylibyśmy Unsoundem, gdybyśmy nie przygotowali jeszcze kilku niespodzianek. Z przyjemnością ogłaszamy, że na festiwal powraca FOREST SWORDS i jego wyjątkowe, dubowe brzmienie. Tym razem jednak wystąpi w roli DJ-ja. W programie znaleźli się także LOW JACK, grający swoją wersję dancehallu, oraz DJ ROSA PISTOLA z Meksyku, która  znana jest z reggaetonowych hitów. W Krakowie wystąpią również DJ PLEAD oraz TSVI z wytwórni Nervous Horizon.  Będzie to ich pierwszy wspólny set.  Wypełniony zostanie on perkusyjną muzyką klubową, w której słychać inspiracje libańską muzyką weselną oraz sufickimi rytuałami.

Do swoich szanghajskich znajomych z wytwórni SVBKVLT dołącza GOOOOOSE. Artysta wydał właśnie swój najnowszy album „Rusted Silicon”. Na Unsoundzie zagra live set, w którym drum & bass miesza się z muzyką ambientową. Kolejny gość to JOHN OBJECT z Kijowa – jego muzyka oparta jest na radykalnych zmianach tempa. Polska MUKA gra równie nieprzewidywalnie, ale jej muzyczny świat ma bardziej marzycielski i psychodeliczny charakter.

W Forum wystąpi również ABU ZEINAH. Będzie to live act pełen kosmicznej elektroniki i techno. Brzmienia bardziej eksperymentalne zaprezentuje gdańska artystka BENIOVSKA, o której setach mówi się, że są pełne zaskakujących wyborów. Przed nami także BABY MEELO, czyli footwork i inne gatunki muzyki basowej oraz DJ SMAKOWITA PAJDA – karnawałowe i perkusyjne brzmienia z klubów z całego świata. Swoje mniej znane oblicze zaprezentuje LIBRONT. Spodziewajcie się ciężkiego, dubowego setu.

To jednak nie wszystko! W szczytowym momencie piątkowej nocy wystąpi ERWAN KERAVEC, francuski artysta grający na… dudach.

Na Unsoundzie nie mogłoby zabraknąć również niedzielnych imprez otwarcia i zamknięcia! Wstęp na oba wydarzenia jest wolny! Swoje oryginalne brzmienie na żywo zaprezentuje SCHACKE. EP-ka „Клуб Навсегда”, którą nagrał podczas rezydencji artystycznej w Sankt Petersburgu, to jedno z ciekawszych wydawnictw tegorocznych wakacji.  Live act wykona również YPY, japoński producent posługujący się taśmami magnetycznymi. NASTYA MURAVYOVA to wschodząca gwiazda ukraińskiej muzyki techno. FACHEROIA urodziła się na Krymie, ale obecnie jest jedną z ważniejszych postaci warszawskiej sceny klubowej. Obie artystki zagrają sety didżejskie.

Na imprezie zamknięcia pojawi się z kolei SEMPREY, młody krakowski didżej i producent oraz duet SELTRON 400, w którego skład wchodzą SLG i jeden z rezydentów Unsoundu, ELTRON.

W środku tygodnia odbędzie się również impreza współorganizowana z Room 4 Resistance z Berlina i Club Chai z Oakland. Do jej składu dołączają OBJECT BLUE, AVTOMAT (Oramics) oraz RRRKRTA (Brutaż). W małym pokoju zagra również NATALIE SCHCHEPANSKYE EROTIC PLEASURE, współzałożycielka wytwórni Glamour oraz SATIN DE COMPOSTELA –  założycielka Lava Festival.

PHILIP SHERBURNE zagra ambientowego seta w Kopalni Soli w Wieliczce. Prosimy pamiętać, że na to wydarzenie wybiera się kilkaset osób, a w kopalni jest tylko jedna winda, którą da się zjechać do sali koncertowej. Spóźniając się, ryzykujecie przegapienie koncertu Félicii Atkinson lub The Necks.

Na koniec mała niespodzianka od naszych znajomych z Alchemii. 6 października organizują oni  koncert japońskiego zespołu KUKANGENDAI, do którego dołączy HUBERT KOSTKIEWICZ z THE KURWS. Wydarzenie nie jest objęte żadnym z karnetów, bilety są dostępne za pośrednictwem klubu.

Niestety z przyczyn niezależnych od nas, do Krakowa nie dolecą w tym roku 700 BLISS i ANT VIRUS.

Unsound 2019: Solidarity

6-13.10.19, Kraków

Unsound 2019: Solidarity

www.unsound.pl