Cykliczna impreza KO:BITY powstała w 2016 r. z chęci pokazania tego, co na scenie muzycznej jest niewystarczająco prezentowane, ze szczególnym naciskiem na kobiecą scenę DJ-ską oraz zjawiska i nurty, nieznane szerszej publiczności.

W tym roku – 17.08. – odbędzie się trzecia odsłona KO:BIT, prezentująca jeszcze bardziej szerokie spektrum.

Nowością w programie imprezy jest wprowadzenie do line up’u, prezentującego dotąd głównie muzykę elektroniczną (>>> odsłona nocna), muzyki tradycyjnej i ludowej – podanej w zupełnie nowym brzmieniu – w ramach odsłony eventu, odbywającej się w ciągu dnia i podczas wczesnego wieczoru.

Kuratorem odsłony dziennej jest Fundacja Fabryka UTU we współpracy z Fundacją Magazyn Zmian.

KO:BITY vol. 3/ odsłona nocna

Organizator: Spółdzielnia Socjalna Kulturhauz

Współorganizatorzy: Fundacja Magazyn Zmian, Oramics

Termin: 17.08.2019 r. // 21:00 – bramka, 22:00 – start imprezy

Miejsce: Dziedziniec Zamku Dybowskiego (ul. Dybowska 10-12, Toruń)

Bilety:  Przedsprzedaż online – 25,00 zł
Sprzedaż stacjonarna w dniu i miejscu imprezy – 30,00 zł

Link do wydarzenia na fcb: https://www.facebook.com/events/461852441297889/

Bilety: https://goingapp.pl/evt/2138840/festiwal-kobity-3

▲ vegan food & bar ▲ sexism/racism/homophoby/fascism free zone
►► LINE UP:

dogheadsurigeri / Veronica Mi / PAKA / Cosmaya / Avtomat / Yoa / Monya / VJ Nie wiem

►► BIO:

dogheadsurigeri (Oramics / MESTIÇO)

Didżejka mieszkająca obecnie w Hadze. Współtworzy kolektyw MESTIÇO, który od trzech lat stara się redefiniować czym jest muzyka i kultura klubowa. Od 2018 roku jest członkinią Oramics – inicjatywy, która aktywnie wspiera udział kobiet, osób niebinarnych i LGBTQ+ na scenie klubowej. Występowała z takimi artystami jak LYZZA, object blue czy Bulma. W swoich setach szuka estetyki w zdekonstruowanych dźwiękach.

Veronica Mi

Obywatelka Azerbejdżanu, zaczynała od grania w rodzinnym Baku, po przeprowadzce do Polski gościła między innymi w klubach Pogłos (Warszawa), Projekt LAB (Poznań), Szpitalna (Kraków) czy nieistniejący już Drugi Dom (Gdynia). Chętnie wspiera również DIY rejwy, wydarzenia charytatywne, non-profit. Zaangażowana społecznie aktywistka.

PAKA

Poznanianka zafascynowana muzyką elektroniczną od najmłodszych lat. Próbuje przełamać stereotyp, że dla kobiet nie ma miejsca za dj-ką. W swoim skromnym dorobku może pochwalić się występami w czołowych polskich klubach u boku takich artystów jak: TAKA, Sept, Larix, Marco Remus czy Piotr Bejnar.

Cosmaya

Poznańska didżejka, producentka i rezydentka klubu Projekt LAB. Zaczęła tworzyć muzykę w 2014 roku, od 2017 roku aktywna jako dj-ka. Dotychczas miała okazję zagrać u boku takich artystów, jak m.in. I Hate Models, Cleric, O [Phase], Xosar czy Sigha. Zainspirowana muzyką hardcore nie ogranicza ilości distortion. W swoich setach łączy mocne, energiczne i niekiedy kwaśne techno z połamanymi rytmami.

Avtomat

Kompozytor, producent muzyczny, didżej i wokalista, część składowa kolektywu Oramics. Przez ostatnie 10 lat przeszedł niejedną metamorfozę – od fascynacji czysto syntetycznym brzmieniem po trudną do określenia fuzję poszarpanych kompozycji z tradycyjnym śpiewem wielogłosowym w tworzonym wraz z wokalistkami projekcie Pleśni. Ze swoją autorską muzyką miał już okazję zaprezentować się na takich festiwalach jak Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Spring Break, CoCArt, Sputnik czy Tofifest. Jego ponad 10-letnie doświadczenie na scenie klubowej, queerowej, antyfaszystowskiej i undergroundowej owocuje prawie irytująco eklektycznym leksykonem najbardziej postępowych brzmień dzisiejszej sceny elektronicznej. W seriach miksów i imprez klubowych (Ciężki Brokat, W Mocy Nocy, Dystopia) łączy nietypowe podziały rytmiczne, przyprawiając wszystko improwizowanymi na żywo wokalami.

Yoa

Młoda dj’ka toruńskiej sceny techno. Zamiłowanie do muzyki towarzyszy jej od najmłodszych lat, czego skutkiem było uczęszczanie do szkoły muzycznej, gdzie uczyła się gry na fortepianie i flecie poprzecznym. Wkrótce potem zaczęła odkrywać różne oblicza muzyki elektronicznej. Gustuje w spokojnym minimal techno, house, lecz często odbiega od tego do klasycznego techno czy acid.

Monya

Znana w Toruniu jako Monia Łonia. Zaczynała jako wodzirejka na lokalnych imprezach disco. Każdy kto tam był, ten wie jak Monia potrafi porwać słuchaczy do tańca. Na KO:BITACH ma zamiar zaprezentować to, co najlepsze w Psy Goa Trance.

VJ Nie wiem

Jej wizualizacje to kombinacja animacji, filmów oraz abstrakcyjnych form. Używa wyłącznie autorskich materiałów, które modeluje oraz synchronizuje na żywo z muzyką. Pochodzi z Płocka, gdzie współtworzy kolektyw In/Out, który ma na koncie chociażby takie wydarzenia, jak Spektakl Dźwięków w Teatrze Per Se. Aktualnie mieszka w Toruniu, gdzie regularnie świeci na Kwadraturach, współtworzyła też cykl pod tytułem Kosmos. Obrazowała również dźwięk na takich wydarzeniach, jak SUMA, KO:BITY, Revive Festival, Bydgoskie do Pełna, Elektroniczny Park i Audiobar.

KONKURS!

Teraz czas na obiecany konkurs… Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na Ko:bity 3, a organizatorzy dorzucają jeszcze do biletów drinka na dobry wieczór!

Jak wygrać wejściówkę? Wystarczy wysłać na naszego e-maila: konkurs@kluboterapia.pl – link do jednego kobiecego numeru… (FB/Soundcloud/Youtube) W piątek rano (około 10:00) wylosujemy dwie osoby, które razem z osobami towarzyszącymi wejdą na imprezę za darmo. Do dzieła!

AKTUALIZACJA!

Dziękujemy za Wasze zgłoszenia! Wylosowaliśmy dwie podwójne wejściówki z drinkami, wędrują one do:

Martyna H.
Krzysztof Cz.

Dzięki i do zobaczenia na zamku!